LEHETŐSÉGEK

SPORTPSZICHOLÓGIAI TANÁCSADÁS


- TELJESÍTMÉNY-PSZICHOLÓGIA

- MENTÁLIS FELKÉSZÍTÉS VERSENYEKRE

- MENTÁLIS-TRÉNING

- CSAPAT-SPORTPSZICHOLÓGIA

- GYERMEK-SPORTPSZICHOLÓGIA

- SPORT MENTAL COACHING

- VEZETŐI- EDZŐI COACHING

- SÉRÜLÉSBŐL VISSZATÉRÉS MENTÁLIS TÁMOGATÁSA

NAGY SÁNDOR

Sportpszichológus

Fotógaléria

Sportpszichológiai munka

EGYÉNI 

Sportpszichológiai  fejlesztés, tanácsadás, konzultáció

A tanácsadás - egyéni és csoportos formája is - olyan folyamat, amely személyek közötti kapcsolatokat foglal magába. Soha nem direkt tanácsadás történik (krízishelyzetek kivételével). Bizalmas légkör alakul ki a sportpszichológus és a kliens között, ami lehetővé teszi a kommunikációt, feltárást, változást és fejlődést. A sportolónak megvan az az előnye, hogy azonnali visszajelzést kap a konzultánstól viselkedését, érzéseit és terveit tekintve.  

CSAPAT

Csapatsportok pszichológiája


Egy sportcsapat hatékony működése nagyon sok tényezőtől függ. A csapatteljesítmény nem egyszerűen a játékosok egyéni teljesítményének összege, hanem egy jól működő csapat esetében ennél jóval nagyobb, míg a nem-hatékony csapatok esetén kisebb. A csapattá fejlődés, és a csapatépítés folyamatát tudjuk a sportpszichológia lehetőségeivel, és eszközeivel támogatni.

MENTAL COACHING 
Vezetői-, sportolói-, egyéni-, csoportos


A coaching legalább két személy között zajló fejlesztő kapcsolat. Mindig személyes jellegű, interaktív, erősen fókuszált folyamat, amely segít az egyénnek és egy csapatnak nagyobb elégedettséggel járó eredményeket gyorsabban elérni. Egy olyan kapcsolat, ahol a személyes- és szakmai sikeresség van a fókuszban.

Gyermek-sportpszichológia

A gyermekek sportja speciális kérdéseket vet fel a sportpszichológiában. 

A sportágválasztás, a rendszeres fizikai aktivitás és a sport megszerettetése, a kiválasztás, a tehetség azonosítása és gondozása, a gyermekek sport-motivációja, a mozgástanulás és sportági képzés hatékonysága, a sportcsoportok szocializációs szerepe, a szülő - gyermek - edző háromszög és a sport személyiségfejlesztő hatása csak néhány téma a fiatal sportolók pszichológiájából. 

Fiatal sportolók 

A gyermekek képzésében a tanulási modell kell hogy érvényesüljön. 

Eredmény-orientált felfogás helyett teljesítmény- és fejlődésorientáció szükséges!

EDZÉS

A gyermekek edzésében a játékosság és a tanulás domináljon

VERSENYZÉS

A gyerekek többsége 12 éves kor alatt még nem érti pontosan a versenyrendszert.

SIKER

Gyerekek sportjában a "siker" nem csak a győzelmet jelenti.


1998 óta foglalkozom sportolók mentális felkészítésével: egyéni sportolókkal, csapatokkal, klub, és válogatott szinten, valamint utánpótlás-, és felnőtt korosztályokban.

A MAGYAR NŐI KÉZILABDA VÁLOGATOTTAL (Sydney 2000, Olimpia 2. hely) végzett sportpszichológiai felkészítés volt a csapatokkal való egyik legsikeresebb együttműködésem.


EGYÉNI versenyzőim közül leghosszabb ideig dolgoztam:

SZABÓ GABRIELLA kajakozóval, aki: háromszoros olimpiai bajnok (London 2012, Rió 2016), olimpiai ezüst érmes (Peking 2008), illetve többszörös Világ- és Európa bajnok.


Téli olimpikonok közül,

EGYED KRISZTINA gyorskorcsolyázónő volt az egyik első sportolóm, aki négyszeres téli olimpikon, EB bronzérmes, sokszoros magyar bajnok.


Számos fiatal és felnőtt egyéni sportágbeli sportolóval, és csapattal dolgoztam, klub- és válogatott szinten egyaránt. 

Vélemények

Miben segített a sportpszichológiai?

Szabó Gabriella - kajak (3x-os Olimpiai Bajnok):

"Megtanított a legfontosabb pillanatokban koncentrálni, és az olimpia előtti utolsó három hónapban az egyik legfontosabb támaszom volt. Minden héten tartotta bennem a lelket, hogy sikerülni fog!

Bíró Zsófia - agility (Világ Kupa Győztes):

"Elvárások voltak körülöttem - most már inspirálnak. Megtanultam hátrahagyni a külvilágot, összpontosítani, technikai elemeket gyakorolni akár a pályán kívül is. A közösen megtalált kulcsszavak mindig a megfelelő pillanatban ugranak be, számíthatok rájuk."

Sas Sándor - paralimpikon erőemelő (Paralimpia 5. hely):

"Elsősorban abban, hogy minden alkalommal sikerült előrébb jutni, tudatosan készülni, és kizárni a külvilágot. Egy olyan szemléletet kialakítani, ami közelebb vitt a kitűzött célomhoz."


Kaczor Levente (12 éves) - gokart versenyző:

"Most már nyugodtabb vagyok, és jobban tudok koncentrálni."


Papp Dorka - kézilabdázó (16 éves) Ifjúsági Válogatott, 2022-es EYOF-gyyőztes, az FTC felnőtt NB1-es csapatának, és a 2023-as "BL Final Four"-ba jutott csapat tagja. 

" A foglalkozások célja az volt, hogy kialakítsam magamban az ideális mentális szintet, amely felszabadítja azokat a képességeket és energiákat, amelyek lehetővé teszik, hogy a legjobb egyéni teljesítményt nyújtsam. A különböző technikák elsajátításával sikerült kiküszöbölni a váratlan teljesítmény-csökkenést, főleg mérkőzéseken. A figyelem-koncentráció fejlődését, a visszatérő hibák javítását és csökkenését, az önbizalom növelését is segítették a megtanult módszerek. Meccsek előtt és közben is joobban tudok a feladataimra fókuszálni, mint korábban és ez nagyban hozzájárult a sikeres szereplésemhez."


Nagy Sándor, Sportpszichológus

MENTAL GAME

Légy fejben is erős, kezdj hozzá most!

MENTÁLIS ERŐ

"Ha valamit el akarsz érni, az akadályok sem állíthatnak meg." 

 (Michael Jordan)